MEB 2018 AÖL 3. dönem sınav sonuçları için tarih verdi! AÖL sınav sonuçları sorgulama sayfası

Liseyi dışarıdan bitirmek isteyenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılana Açık Lise'ye (AÖL) kayıt olup diplomasının almak istiyor. AÖL 3. dönem sınavı sonuçlarını bekleyenler için MEB tarih verdi. AÖL sınav sonuçları 31 Temmuz'da açıklanacak.

MEB 2018 AÖL 3. dönem sınav sonuçları için tarih verdi! AÖL sınav sonuçları sorgulama sayfası

7-8 Temmuz’da yapılan AÖL sınavlarının sonuçları için tarih verildi. AÖL öğrencileri sınav sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekliyor. Sınav sonuçları http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak. İşte AÖL 3. dönem sınavı detayları…

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLECEK?

AÖL sınav sonuçları açıklandığı anda sayfamızda verdiğimiz bağlantı üzerinden sonuçları sorgulayabilirsiniz. 2018 Açık Öğretim Lisesi üçüncü dönem sınav sonucu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

AÖL'DEN MEZUN OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,
Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.
aol-sinav-sonuclari-shutter

AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

Loading...