AÖL sınav sonuçları sonuçları için tarih verildi! Açık Öğretim Lisesi Temmuz sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

7-8 Temmuz'da yapılan AÖL sınavlarının sonuçları için tarih verildi. AÖL öğrencileri sınav sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekliyor. Açık Öğretim Lisesi (AÖL); lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen öğrencilerin eğitime devam etmek için uzaktan eğitim alarak dışarıdan okudukları lisedir. İşte AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih...

AÖL sınav sonuçları sonuçları için tarih verildi! Açık Öğretim Lisesi Temmuz sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bünyesinde eğitim faaliyetlerine devam eden Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri, AÖL sınav sonuçlarını merakla araştırıyor. Peki MEB tarafından düzenlenen Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) sınav sonuçları için heyecan dolu bekleyişin ne zaman sona ereceği belli oldu. 7-8 Temmuz günleri yapılan AÖL sınav sonuçlar 31 Temmuz’da açıklanacak.

aöl-sınav sonuçlari-iha

AÖL’DEN MEZUN OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,
Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

2018 Okullar ne zaman açılacak? İlginizi Çekebilir 2018 Okullar ne zaman açılacak?
Loading...