Sözcü Plus Giriş

AÖL sonuçları için geri sayım, sonuçlar ne zaman? AÖL kayıt yenileme ve işlemlerine dair detaylar

AÖL sınavlarında yaşanan sorun ardından telafi sınavı da yapıldı. MEB iş takvimine göre 10 Nisan'da açıklanacak olan AÖL sınav sonuçları telafi sınavı yapılması nedeniyle ertelendi. AÖL sınav sonuçlarını bekleyen açık lise öğrencileri merakla sınav sonuçlarının açıklanacağı günü araştırıyor. AÖL sınav sonuçları ne zaman?

09:34 -
AÖL sonuçları için geri sayım, sonuçlar ne zaman? AÖL kayıt yenileme ve işlemlerine dair detaylar

MEB tarafından düzenlenen Açık Öğretim Lisesi 2.dönem sınav sonuçları ne zaman belli olacak? Milli Eğitim Bakanlığı'nın bünyesinde eğitim faaliyetlerine devam eden Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri, AÖL sınav sonuçlarını merkala araştırıyor. Açık Öğretim Lisesi yani AÖL sınavı soru ve cevaplarına ulaşıp sınav sonuçları açıklanmadan kaç puan aldığını hesaplamak isteyen öğrenciler MEB’den gelecek açıklamayı bekliyor.

SONUÇ TARİHİ DEĞİŞTİ MEB AÇIKLAMA YAPMADI… AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2. dönem sınav sonuçları MEB'in yayınladığı iş takvimine göre 10 Nisan 2018 tarihinde yayınlanacaktı. Fakat telafi sınavı sebebiyle sınav sonuçları henüz yayımlanmadı. AÖL sınav sonuçlarının ne zaman yayımlanacağı MEB tarafından açıklanmadı.

AÖL’DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

aof-iha

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

AÖL kayıt yenileme tarihleri de geldi. 18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more