Reklamsız Sözcü

E okul giriş: Yazılı sınav sonuçları ve not sorgulama ekranı (e-Okul VBS sistemi)

Öğrenciler ve veliler 1. yazılı sınav sonuçlarını ve notları öğrenmek için e okul VBS sistemine nasıl giriş yapılır araştırıyor. Sınav notları dışında e-Okul'da bir çok bilgi yer alıyor. Devamsızlık bilgileri de e Okul girişi yapılarak sorgulanabiliyor. İşte MEB VBS sistemi öğrenci ve veli giriş ekranı...

android-time 17:09
E okul giriş: Yazılı sınav sonuçları ve not sorgulama ekranı (e-Okul VBS sistemi)
Öğrenciler ve veliler 1. yazılı sınav sonuçlarını ve notları öğrenmek için e okul VBS sistemine nasıl giriş yapılır araştırıyor. Sınav notları dışında e-Okul'da bir çok bilgi yer alıyor. Devamsızlık bilgileri de e Okul girişi yapılarak sorgulanabiliyor. İşte MEB VBS sistemi öğrenci ve veli giriş ekranı...

Öğrencilerin ve velilerin gözü e okul siteminde yer alan bilgilerde. Öğretmenleri 1. yazılı sınav sonuçlarını e-Okul sistemine yüklemeye devam ediyor. Öğrenciler ve veliler 2. dönem 1. yazılı sonuçlarını ve devamsızlık bilgilerini e Okul sistemi üzerinden öğrenmek için sabırsızlanıyor. E Okul VBS sistemine herhangi bir web tarayıcısı üzerinden veya akıllı telefon uygulamasından giriş yapılabiliyor.

E-OKUL NOT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

E-OKUL GİRİŞ: VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

DİKKAT! SAHTE UYGULAMAYLA BİLGİLERİNİZ ÇALINABİLİR

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan’dan uyarılar geldi. Mobil uygulama mağazalarında yer alan sahte uygulamalara karşı vatandaşlara uyarıda bulunan Sayan, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Mobil uygulama mağazalarında vatandaşlarımızın kişisel verilerini elde etmeye yönelik olarak bazı uygulamalar yer almakta. Yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde E-Devlet, SGK, HGS, E-Okul gibi popüler isimlere sahip 40 civarında uygulamadan 32’sinin sahte olduğunu ve bu sahte mobil uygulamaların bir kısmının zararlı aktivite içerdiğini tespit ettik. İsmi SGK, HGS, E-Okul olan sahte uygulamalardan 32’sinin vatandaşların verilerini alabildiğini tespit ettik ve bu uygulamalar kurulum esnasında gereksiz izin istemekte, kişisel verilere ulaşabilmekte. Bir diğer sahtecilik uygulaması da bankacılık uygulamalarında görülüyor. Kişilerin SMS bilgisine kadar erişim izni alan sahte uygulamalar bankacılık uygulamalarındaki bir defaya mahsus üretilen şifrelerin dolandırıcılık faaliyetlerine ulaşmasına yol açabiliyor. Bu konuda vatandaşlarımız sadece bilenen mecralardan bu uygulamaları indirmeli, mağazalardaki uygulamaların sahte olup olmadığını anlamak için ise indirme sayısı, kullanıcı yorumları, yayıncı ve iletişim bilgilerine bakması gerektiği konusunda uyarmak istiyorum.”
ogrenci-depo

DEVAMSIZLIK HAKKI KAÇ GÜN?

Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi ise bir eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğu sorusudur. Bundan bir önceki yönetmeliğe göre lise öğrencilerinin 20 gün özürsüz ve 20 gün özürlü olmak ile birlikte 5 gün de okul idaresinin izin verme hakkı ile birlikte toplamda 45 gün devamsızlık hakları bulunuyordu. Ancak yeni yönetmelik doğrultusunda 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde gerçekleşmiş ve 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılında da gerçekleşecek olan lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı özürsüz 10 güne düşürülmüştür.

E-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ‘Öğrenci T.C Kimlik No', ‘Öğrenci Okul No' ve ‘Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş' seçeneğine tıkayınız.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:3915.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more