Sözcü Plus Giriş

E Okul girişi yaparak sınav sonucu sorgula! İşte e-Okul VBS sistemi öğrenci ve veli giriş ekranı…

E Okul giriş sistemi ile güncel bilgilere ulaşmak isteyenler Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır araştırıyor. E Okul sistemine giriş yaparak öğrenci hakkında bir çok bilgiye erişilebiliyor. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra VBS sisteminde yer alıyor. İşte e-Okul giriş ekranı...

17:28 -
E Okul girişi yaparak sınav sonucu sorgula! İşte e-Okul VBS sistemi öğrenci ve veli giriş ekranı…

Öğretmenlerin girdiği yazılı notlarını ve devamsızlık bilgilerini anında öğrenmek isteyen veliler e-Okul VBS sistemine giriş nasıl yapılır araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenci ve velilere kolaylık sağlıyor. Peki e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi için ilk adımda bilgilerine erişmek istenen öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ilgi alanlara girilmeli. İşte e-Okul girişi hakkında tüm detaylar…

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi ne giriş yapabilmek için internet sayfasından E-Okul sitesine giriş yapılır. Sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarası ile okul numarası giriş yapıldıktan sonra 4 haneli güvenlik kodu da kutuya girilmelidir. Girişi butonuna bastığımızda E-Okul veli bilgilendirme sistemine girmiş olacağız. Öğrenci TC Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır TC Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

E-OKUL GİRİŞ: VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

E-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ‘Öğrenci T.C Kimlik No’, ‘Öğrenci Okul No’ ve ‘Resimdeki Rakamlar’ şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş’ seçeneğine tıkayınız.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more