Sözcü Plus Giriş

e-Okul öğrenci giriş ekranı: MEBBİS e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Yarıyıl tatili yaklaşırken öğrenciler merakla yazılı ve sözlü sınav sonuçlarını öğrenmek istiyor. Teknolojinin günlük hayatımıza katkılarından biri de e-Okul... Öğrenciler ve veliler, notları ve devamsızlık bilgisini e-Okul'dan öğrenebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ile ilgili teknolojik hizmetleri MEBBİS'te topladı. Peki e-Okul öğrenci ve VBS sistemine nasıl giriş yapılır? İşte e-Okul ile ilgili bilinmesi gereken ayrıntılar...

20:42 -
e-Okul öğrenci giriş ekranı: MEBBİS e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Öğrenciler, öğretmenler ve velileri buluşturan platform: e- Okul…Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapıyor. Siz de aşağıda yer alan linke tıklayarak sisteme giriş yapabilir ve merak ettiğiniz konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-OKUL ÖĞRENCİ SİSTEMİNE GİRİŞ EKRANI!

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-Okul sistemine öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Aynı şey, sistemin belirlediği güvenlik kod ile birlikte Veli Bilgilendir Sistemi için de geçerlidir.

E-OKUL NEDİR, NE İŞE YARAR?

e-Okul, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NEDİR?

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more