Sözcü Plus Giriş

e-Okul VBS ve öğrenci giriş ekranı | e-Okul yazılı sonuçları nasıl öğrenilir?

Birinci dönem kısa bir süre sonra bitecek. Veliler ve öğrenciler yazılı ve sözlü sınav sonuçlarını ayrıca devamsızlık bilgisini öğrenmek istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen proje sayesinde https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine gerekli bilgileri girerek öğrencilerin eğitim hayatı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek mümkün. Peki e-Okul öğrenci giriş ekranına nasıl ulaşabiliriz? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve diğer ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

21:08 -
e-Okul VBS ve öğrenci giriş ekranı | e-Okul yazılı sonuçları nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul ile ilgili yeni bir düzenleme yaptı. Artık öğrenciler ve veliler https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine girerek ayrıntılı bilgi edinebilecek. Öğrencilerin kullanıcı adını ve şifresini girmesi gerekiyor, velilerin ise öğrencinin TC kimlik numarasını ve öğrenci okul numarasını girmesi gerekiyor. Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ

E-OKUL VBS GİRİŞİ

eokul

E-OKUL NEDİR, NE İŞE YARAR?

e-Okul, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

İLGİLİ HABERSömestr tatili 2019: 15 tatil ne zaman başlayacak?Sömestr tatili 2019: 15 tatil ne zaman başlayacak?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more