Sözcü Plus Giriş

E Okul yazılı sonuçları sorgulama! E-Okul VBS girişi

Sınav sonuçları bir bir açıklandıkça öğrencilerin e-Okul'a ilgisi de sürüyor. Aynı zamanda veliler de e-Okul VBS girişi yaparak yazılı sınav sonuçları ve devamsızlık gibi bilgilere erişebiliyor. Sistemin değişmesi ile birlikte e Okul'a girişler e-Devlet şifresi kullanılarak MEBBİS üzerinden de yapılabiliyor.

12:00 -
E Okul yazılı sonuçları sorgulama! E-Okul VBS girişi

e-Okul öğrencilerin ve veliler gerekli bilgilere internet üzerinden kolayca ulaşmasını sağlıyor. Bugünlerde e-Okul'da açıklanan yazılı sınav sonuçlarının ardından öğrenciler ve veliler sistemi değişen e-Okul'a nasıl giriş yapılacak araştırıyor. MEB'im tüm elektronik hizmetleri MEBBİS'de toplandı ve e-Devlet şifresi ile girilebilecek. İşte e Okul giriş ekranı…

E-OKUL’DA YENİ SİSTEM

e okul VBS girişi güncellendi yeni giriş yeri MEBBİS üzerinden yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrenicilere kolaylık sağlamak amacıyla eğitimi ilgilendiren bütün siteleri aynı başlık altında topladı. Milyonlarca öğrenci bundan sonra https://mebbis.meb.gov.tr/ adresini kullanacak. e-Okul sistemine öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Aynı şey, sistemin belirlediği güvenlik kod ile birlikte Veli Bilgilendir Sistemi için de geçerlidir. Bu sistem içerisinde yer alan ”Not Bilgisi” başlığı altında, çocuğunuzun siteye yüklenmiş tüm notlarını görüp inceleyebilirsiniz. Yazılı ve sözlü sınav notları yanı sıra, performans ve proje ödevlerinden aldığı notlar da yine burada görünecektir.

E-OKUL GİRİŞ: VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

e-Okul sisteminin de bulunduğu tüm elektronik hizmetlere, artık MEBBİS adresinden erişim sağlanacak. e-Okul devamsızlık ve not bilgilerini sorgulamak isteyen öğrenciler ve veliler MEBBİS e-Okul öğrenci girişinin yeni sistemini araştırıyor. Platforma giriş için e-Devlet şifreleri de kullanılabilecek.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more