Sözcü Plus Giriş

Ehliyet sınav sonuçları: MEB’in verdiği ehliyet sınav sonuçları tarihi geldi… İşte ehliyet sınav sonuçları detayları…

10 gün önce yapılan ehliyet sınavı sonuçları için bekleyiş sürüyor. Soru ve cevapların açıklanmasının ardından sınavda aldıkları puanı hesaplayanların gözü resmi sonuçlarda. MEB, ehliyet sınav sonuçlarını bugün açıklayacak ve sürücü adayları merakla bekledikleri sonuçlara kavuşacak. İşte ehliyet sınavı sonuçlarına dair detaylar...

12:21 -
Ehliyet sınav sonuçları: MEB’in verdiği ehliyet sınav sonuçları tarihi geldi… İşte ehliyet sınav sonuçları detayları…

Ehliyet sınavı gerçekleştirildi ve sürücü adayların gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek sonuç açıklamasında. 21 Nisan’da gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları 3 Mayıs’ta yani bugün açıklanacak. Ehliyet sonuçları MEB resmi sitesi üzerinden öğrenilecek. Sınav sonuçları açıklandığında adaylar T.C. kimlik numaraları ile birlikte meb.gov.tr adresinden aldıkları puanı öğrenebilecekler.

Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu soran sürücü adaylarının yarın ehliyet sınavı sonuçlarına kavuşması bekleniyor. Ehliyet sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEB sitesi üzerinden adaylara duyuruluyor.

Sınav sonuçlarını açıklandığı andan itibaren aşağıdaki link üzerinden kontrol edebilirsiniz;

MEB EHLİYET SINAVI SONUÇLARI

ehliyet-sinav-sonuclari

BARAJ PUANI KAÇ?

12 tanesi ilk yardım, 23 tanesi trafik, 9 tanesi motor, 6 tanesi trafik adabı soruları olmak üzere toplam 50 sorudan yapılan ehliyet sınavına katılan sürücü adayları baraj puanını araştırıyor. Bu 50 sorudan 35 doğru yapanlar, bir sonraki direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak. Yazılı sınavda baraj puanı 70’dir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yılda 5 kez düzenlenen ehliyet sınavlarından ikincisi yapıldı. Ehliyet sınavına girerek sürücü belgesi alma hakkı için ter döken adaylar ehliyet sınavı soru ve cevaplarını, ehliyet sınavı sonuçlarını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınav sonuçlarının 21 Nisan tarihinde açıklanacağını duyurdu. Adaylar da sınav sonuçlarına kısa bir zaman kala puanlarını öğrenmek için ehliyet sorularını ve cevaplarını bekliyorlar. Sınav sonucunu merak edenler adaylara yanıt MEB takviminde verildi. MEB'in yayınladığı takvime göre son gerçekleşen ehliyet sınavının sonuçları 3 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak.

Son güncelleme: 08:02 03.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more