EKPSS sonuçları açıklandı mı? Gözler ÖSYM’den gelecek e-KPSS sonuçlarında…

"EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?" bugün birçok kamu personeli adayının gözü e-KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunu araştırıyor. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı yani EKPSS için ÖSYM'nin açıkladığı sonuç günü bugün. İşte merak edilenler...

EKPSS sonuçları açıklandı mı? Gözler ÖSYM’den gelecek e-KPSS sonuçlarında…

EKPSS adaylarının sonuçları için bekleyiş bugün sona eriyor! EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı olarak ÖSYM’nin yaptığı açıklama bugünü işaret ediyor. ÖSYM'nin gerçekleştirdiği EKPSS sonuçları yani Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandığı andan itibaren aşağıdaki link üzerinden erişilebilir olacak…

osym.gov.tr/" target="_blank">EKPSS SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI ANDA BU LİNKTE

ADAY ŞİFRENİZİ UNUTTUYSANIZ NASIL ALABİLİRSİNİZ?

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sistemde daha önceden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezlerinden yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir. Bu şifre, adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Bu şifreler geriye dönüşümsüz olarak ve kriptolu olarak sistemimizde tutulmaktadır. İlgili adaydan başkasının şifreyi bilmesi, görmesi ve edinmesi mümkün değildir.

Adaylar, T.C. Kimlik Numarası ve şifreyle birlikte ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr ve https://sonuc.osym.gov.tr adreslerini kullanarak sınav başvurusu yapma, tercih bildirme, başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma, sınava giriş belgesi edinme, sınav sonuçları ve yerleştirme bilgilerini edinme işlemlerini yapabilirler.

Şifre, adayın hem ilgili sınavın bütün aşamalarında, hem de sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından korunmalı ve kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır. Kişisel şifresini kaybeden veya unutan adaylar, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Sorulara doğru cevap veremediği için internet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya ekte yer alan ÖSYM tarafından yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. ÖSYM Merkezde (Bilkent-Ankara) adaya internet erişim şifresi verme işlemi yapılmamaktadır.

Loading...