Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul Valiliği açıklama yaptı mı?

İstanbul'da kar yağışının başlaması ile birlikte 28 Şubat'ta yani yarın okullar tatil mi soruları öğrencilerin ve velilerin aklında. Okullar tatil mi sorusunun yanıtını ilk olarak İstanbul Valiliği veriyor. Öğrenciler, Twitter’dan yaptıkları paylaşımlarla, İstanbul Valisi Vasip Şahin’den tatil istemeye başladı. Peki İstanbul Valiliği kar tatili açıklaması yapıldı mı? İşte detaylar..

Güncellenme: 07:57, 01/03/2018
İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul Valiliği açıklama yaptı mı?

Trakya’dan yurda giren kar yağışı İstanbul’da da etkisini gösteriyor. Kar yağışının başlaması ile birlikte öğrencilerin aklına kar tatili düşüyor. Yoğun kar yağışı sebebiyle 27 Şubat’ta Edirne ve Kırklareli’de okullar tatil ilan edilmişti. Silivri’de sabah saatlerinde yağmaya başlayan kar Beylikdüzü ve Maslak gibi İstanbul’un yüksek bölgelerinde etkisini gösteriyor. Hava muhalefetinin durumuna göre İstanbul Valiliği’nden kar tatili açıklaması yapılabilir. Öğrenciler de kar yağışının başlaması ile birlikte Vasip Şahin’e Twitter üzerinden tatil isteklerini iletmeye başladılar.

İlginizi ÇekebilirValilikten son dakika kar tatili açıklaması: İstanbul'da okullar tatil edilecek mi?Valilikten son dakika kar tatili açıklaması: İstanbul'da okullar tatil edilecek mi?

İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Tatil beklentileri iyice artan öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'den resmi bir açıklama var mı merak ediyor. İstanbul Valiliği’nden henüz bir kar tatili açıklaması yapılmadı. Bir açıklama yapıldığı anda haberimizde olacak.

 

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI

İstanbul'da aylardır beklenen kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Silivri'de sabah saatlerinde yağmaya başlayan kar ilerleyen saatlerde İstanbul'un geri kalanına da yayıldı.

istanbul-kar-haberleri

KAR BAŞLADI TATİL YAP, VASİP BABA

KAR YAĞIŞI NE KADAR DEVAM EDECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden sozcu.com.tr'ye yapılan açıklamada İstanbul'da kar yağışının yarın sabaha kadar devam edeceği belirtti. Müdürlükten yapılan açıklamada şöyle denildi:

Deniz yönünde oluşan bulutlar Karadeniz'den Marmara'ya olan hareketini devam ettirecek. Bunun sonucunda İstanbul'un muhtelif yerlerinde kısa süreli kuvvetli yağışlar görülecek. Bu yağışlar yer değiştirerek sabaha kadar devam edecek. Bu durum İstanbul'un tamamında etkili olacak.

Yayınlanma Tarihi:16:26,