Karne günü geldi! Karneler saat kaçta verilecek? Yaz tatili başlıyor…

Öğrencilerin en çok merak ettiği soru ‘Karneler saat kaçta verilecek?’ 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının ikinci dönemi tamamlandı. Milyonlarca öğrenci için beklenen gün geldi. Peki 8 Haziran Cuma günü karneler saat kaçta verilecek? İşte ayrıntılar...

Karne günü geldi! Karneler saat kaçta verilecek? Yaz tatili başlıyor…

Yaz tatilne çıkacak olan öğrenciler internette karneler kaçta alınacak sorusunun cevabını araştırıyor. Peki karnelerin verileceği saat belli oldu mu? Bugün karneler okullarda saat 9 ila 11 arasında verilirken, öğlenci olan öğrenciler için saat 10-12 arasında verilecek. Fakat bazı okulların ilk dönem karneleri dağıtacağı saat, okul yönetimi tarafından belirlenen saatlere göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla öğrencilerin karneler dağıtılmadan bir gün önce ilgili yöneticiler veya öğretmenlere danışması gerekiyor.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

KİMLER TAKDİR VEYA TEŞEKKÜR ALABİLİR?

Takdir belgesi alabilmek için öğrencinin yılsonu başarı puanı 85'in üzerinde olması gerekirken teşekkür belgesi, sene sonu başarı notu 70 ile 85 arasında olan öğrencilere verilir. Öğrencinin 70'in altında ortalamaya sahip olması ise dönemi belgesiz kapatacağını işaret eder. Bir öğrenci eğer ortaöğretim hayatı boyunca üç kez takdir belgesi aldıysa üstün başarı belgesi ile ödüllendirilmeye hak kazanır.

Loading...