Sözcü Plus Giriş

ÖSYM kaymakamlık sınav sonuçlarını açıkladı! İşte kaymakamlık sınav sonucu sorgulama ekranı…

Kaymakamlık sınavında ter döken binlerce adayın merakla bekledikleri kaymakamlık sınav sonuçları için sevindiren haber geldi. Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı! 2 Eylül'de yapılan Kaymakamlık adaylığı sınavının sonuçları 27 Eylül'de yani bugün açıklandı. İşte ÖSYM kaymakamlık sınav sonuçları sorgulama ekranı...

09:27 -
ÖSYM kaymakamlık sınav sonuçlarını açıkladı! İşte kaymakamlık sınav sonucu sorgulama ekranı…

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı’na katılan adaylar, sınav sonuçları için bekleyişe geçti. Kaymakamlık sınavına giren adaylar, sınavın tamamlanmasının hemen ardından sonuçlara kilitlendi ve ÖSYM sonuçları açıkladı. ÖSYM’nin akademik takviminde yer alan bilgilere göre, 2 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Kaymakamlık sınavının sonuçları, 27 Eylül tarihinde erişime açılacak. Beklenen kaymakamlık sınav sonuçları aşağıdaki linkten sorgulanabilir.

KAYMAKAMLIK SINAV SONUÇLARI

İLK 400 ADAY MÜLAKATA GİRMEYE HAK KAZANACAK

İlk 400 aday ve 400. adayla aynı puanı alan diğer adayların sınav sonuç bilgisinde “İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata katılmaya hak kazandınız. Mülakat tarihleri İçişleri Bakanlığı tarafından bildirilecektir.”, 70 ve daha yüksek puan alan ancak kontenjana giremeyen adayların sınav sonuç bilgisinde “Kontenjan nedeniyle mülakata çağrılmadınız.”, 70 puanın altında puan alan adayların sınav sonuç bilgisinde ise “Kazanamadınız.” ibaresi yer alacaktır.

TOPLAM 100 SORU YÖNELTİLDİ

Sınavda adaylara, 34 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 66 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulandı.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi: Türkçe (14), Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (4), Türkiye'nin Sosyo-Ekonomik Yapısı (10) ve Türkiye'de Demokratikleşme ve İnsan Hakları (6) ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan,

Alan Bilgisi Testi : Anayasa Hukuku (13), İdare Hukuku (18), Türkiye'nin İdari Yapısı (14), Türkiye'de Mahalli İdareler (9), Ekonomi (12) ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluştu.

2018 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2018- Kaymakamlık), 2 Eylül 2018 tarihinde Ankara'da yapıldı. Sınavda adaylara, 34 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 66 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulandı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:32 27.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more