Sözcü Plus Giriş

KPSS 2018 ortaöğretim ve önlisans branş sıralamaları açıklandı! İşte KPSS branş sıralamaları…

KPSS branş bazından sıralamalar KPSS'de ter döken adaylar tarafından merakla araştırılıyor. Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmettir. İşte detaylar...

15:34 -
KPSS 2018 ortaöğretim ve önlisans branş sıralamaları açıklandı! İşte KPSS branş sıralamaları…

KPSS’de kendilerini ölçen ve sıralamalarını merak eden adaylar için ÖSYM tarafından KPSS sıralamaları açıklandı.

ÖSYM KPSS BRANŞ SIRALAMALARI SORGULAMA LİNKİ

kpss site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

KPSS BRANŞ SIRALAMASI ÖSYM AÇIKLAMASI

2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Ortaöğretim,Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 30.11.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more