KPSS başvuruları ne zaman? 2018 Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim KPSS tarihleri…

ÖSYM 2018 sınav takvimine göre KPSS başvuru tarihleri belli oldu. Kamu personeli olmak isteyen yüzbinlerce aday 2018 KPSS ne zaman araştırıyor. Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim (Lise) sınavı başvuruları öncesi adaylar sınav hazırlıklarına devam ediyor. Peki KPSS ne zaman yapılacak?

KPSS başvuruları ne zaman? 2018 Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim KPSS tarihleri…

Kamu personeli olarak çalışmak isteyen yüzbinlerce vatandaş KPSS sınav tarihlerini merak ediyor. ÖSYM sınav takvimi ile KPSS sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını bellli oldu. Memur olmak için can atan adaylar sınavları bekliyor. Peki KPSS 2018 yılında hangi ayda yapılacak? İşte detaylar…

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK? İŞTE BAŞVURU TARİHLERİ…

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz’da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.  Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.
KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.
kpss

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ne ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek.

15 dakika kuralı: Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

Açık uçlu ve kısa cevaplı sorular: Bu sene de açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kurum tarafından sınavlarda sorulacaktır

Loading...