KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? Başvuru ücreti ne kadar! 2018 KPSS ne zaman açıklanacak?

KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? Başvuru ücreti ne kadar! 2018 KPSS ne zaman açıklanacak? soruları kamuda çalışmak isteyen yüz binlerce kişi tarafından büyük bir merak içinde bekleniyor. Memur adaylarının çok merak ettiiği bu sorularını yanıtları haberimizde. İşte ayrıntılar...

KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? Başvuru ücreti ne kadar! 2018 KPSS ne zaman açıklanacak?

Kamuda çalışmak isteyen binlerce aday KPSS başvuruları ne zaman yapılacak araştırıyor. 2018 KPSS başvuru tarihleri, ÖSYM sınav takvimi ile duyuruldu. Peki başvuru ücreti ne kadar? Yüz binlerce memur adayı ön lisans, lisans ve orta oğretim (lise) Kamu Personeli Sınavı’nı başvurularını tamamlamak için gün sayıyor. ÖSYM 2018 KPSS ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar…

KPSS TARİHİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

KPSS lisans sınavı başvuruları bugün başladı ve 21 Mayıs'a kadar devam edecek. Memur olmanın ilk adımı olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ÖSYM tarafından düzenleniyor. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018 KPSS lisans düzeyinde 22 Temmuz, 28 Temmuz ve 29 Temmuz günlerinde sabah ve öğleden sonra uygulanacak.

 


KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA NE KADAR ÖDENECEK?

KPSS başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi. KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.

kpss

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz’da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.
KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.

ÖNLİSANS İÇİN KPSS TARİHLERİ

Yüksek öğretim kurumlarının, 2 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olan memur adayları ise 2018 KPSS’ye başvurularını 28 Ağustos tarihinde yapmaya başlayacaklar. Yaklaşık iki hafta sürecek başvurular 12 Eylül tarihinde sona erecek. 2018 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı ise 4 Kasım tarihinde düzenlenecek.

Loading...