Sözcü Plus Giriş

KPSS ne zaman? İşte kamu personeli olmak isteyenlerin merakla araştırdığı KPSS tarihleri…

Memur olmak isteyenler için kader niteliği taşıyan KPSS sınavları ne zaman gerçekleşecek? KPSS başvuru tarihlerini kaçırmak istemeyen memur adayları Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili detayları merak ediyor. KPSS 2018 tarihleri ve ayrıntılar...

09:56 -
KPSS ne zaman? İşte kamu personeli olmak isteyenlerin merakla araştırdığı KPSS tarihleri…

ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle KPSS 2018 tarihleri de açıklandı. Memur adayları için büyük önem taşıyan KPSS tarihlerinde sınav türlerine göre çeşitlilik bulunuyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre, 2018’de yapılacak KPSS tarihleri belli oldu. ÖSYM’nin takvimine göre sınav tarihleri şöyle olacak;

ÖSYM KPSS TARİHLERİ

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz'da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak.

kpss_dha

2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI İÇİN KPSS NE ZAMAN?

Yüksek öğretim kurumlarının, 2 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olan memur adayları ise 2018 KPSS’ye başvurularını 28 Ağustos tarihinde yapmaya başlayacaklar. Yaklaşık iki hafta sürecek başvurular 12 Eylül tarihinde sona erecek. 2018 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı ise 4 Kasım tarihinde düzenlenecek.

KPSS DETAYLARI

2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ön Lisans Düzeyi) Ekim 2018 / Ağustos 2018

2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ortaöğretim Düzeyi) Ekim 2018 / Ağustos 2018

2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Kasım 2018

15 dakika kuralı: Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

SINAV ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Resmi duyuru yapılmaması nedeniyle sınav ücretlerinin ne kadar olacağı net olarak bilinmemektedir. Fakat geçtiğimiz dönem gerçekleşen sınavda, alanlara katılım sağlayacaklardan 40, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına katılım sağlayacaklardan ise 60 lira talep edilmişti. Bu yıl fiyatlarda artış olması beklenebilir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more