Sözcü Plus Giriş

KPSS önlisans tercihler ne zaman? ÖSYM’den 2018 KPSS önlisans için açıklama geldi!

KPSS ön lisans sınavına giren adaylar, 2018 KPSS önlisans tercihleri ne zaman yapılacak merak ediyor. ÖSYM, KPSS ile ilgili takvim sayfasında açıklamada yaptı. Önlisans mezunları aldıkları puanlar üzerinden devlet memurluğu kadroları için tercih yapacak. İşte, KPSS önlisans hakkında merak edilen detaylar...

20:11 -
KPSS önlisans tercihler ne zaman? ÖSYM’den 2018 KPSS önlisans için açıklama geldi!

28 Kasım günü KPSS sonuçları açıklanmasının ardından önlisans mezunları KPSS’de aldıkları puan üzerinde devlet memurluğu kadrosu için tercih yapacak. ÖSYM döküman sayfasında KPSS önlisans tercih kılavuzu, ÖSYM AİS sayfasında ise KPSS önlisans tercih başvuruları yer alacak.

2018 KPSS ÖNLİSANS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2018 KPSS/2 tercihleri için başvurular 11 Aralık 2018 tarihinde başlıyor, 20 Aralık 2018 tarihinde sona eriyor. Tercih kılavuzu ÖSYM döküman sayfasında, tercih başvuruları ÖSYM AİS sayfasında yapılacak.

ÖSYM KPSS BRANŞ SIRALAMALARI SORGULAMA LİNKİ

KPSS BRANŞ SIRALAMASI ÖSYM AÇIKLAMASI

2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Ortaöğretim,Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 30.11.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more