Sözcü Plus Giriş

KPSS sonuçları sorgula | KPSS Ortaöğretim soruları ve cevapları açıklandı

Memur olmak isteyenler 7 Eylül 2018'de KPSS Ortaöğretim sınavına girmişlerdi. ÖSYM, KPSS Ortaöğretim soruları ve cevaplarını açıkladı. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdını ögrenebilirler.

17:28 -
KPSS sonuçları sorgula | KPSS Ortaöğretim soruları ve cevapları açıklandı

KPSS Ortaöğretim soruları ve cevapları açıklandı. 7 Eylül 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ortaöğretim adaylarının  cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 08 Kasım 2018 tarihinde saat 16.30’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

ÖSYM AİS KPSS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SORULARI VE CEVAPLARI GÖRÜNTÜLEME EKRANI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ” Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.” denildi.

Son güncelleme: 17:50 08.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more