Sözcü Plus Giriş

KPSS Ortaöğretim tercih klavuzu yayınlandı mı? KPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

Memur olmak isteyen vatandaşlarımız KPSS Ortaöğretim sınavına girmiş ve sonuçlarını geçtiğimiz günlerde öğrenmişti. Şimdi ise adayların uygun kadrolara yerleştirilmesi var. Kamu personeli olmak isteyenler tercihlerini yapacak ardından ÖSYM yerleştirme sonuçlarını açıklayacak. Tercih yapmak isteyenler "ÖSYM KPSS Ortaöğretim tercih klavuzunu yayınlandı mı?" sorusunun cevabını araştırıyor. İşte son gelişmeler...

19:56 -
KPSS Ortaöğretim tercih klavuzu yayınlandı mı? KPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarına Kamu Personeli Seçme Sınavı neticesinde elde edilen puanlarla yerleştirme yapılıyor. ÖSYM KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçlarını açıklamıştı. Bugünlerde ise tercih klavuzunu ve tercih işlemleri ile ilgili tarihleri açıklaması bekleniyor. ÖSYM KPSS Ortaöğretim tercih klavuzunu açıklar açıklamaz haberimizde olacak.

KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebiliyorlar. Öte yandan, KPSS ortaöğretim düzeyine sınavından puan alanları da kapsayan Kamu Personel Seçme Sınavı-2017/2 (KPSS) tercihleri geçtiğimiz yıl, 14 Kasım'dan itibaren 23 Kasım'a kadar yapılmıştı.

İLGİLİ HABER2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman? DHBT sınavına kimler katılabilir?2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman? DHBT sınavına kimler katılabilir?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more