Sözcü Plus Giriş

KPSS bitti! KPSS soru ve cevapları ne zaman yayınlanır?

2018 KPSS Lise düzeyi için ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı bugün gerçekleşiyor. Sınava giren adaylar ve yakınları KPSS'nin soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını araştırıyor. KPSS lise sınavının soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı da merak edilen konular arasında dikkat çekiyor. İşte KPSS ortağretim sınavı hakkında merak edilen detaylar...

Güncellenme: 12:38, 07/10/2018
KPSS bitti! KPSS soru ve cevapları ne zaman yayınlanır?

3 milyon kişinin girmesi beklenen 2018 yılı KPSS Ortaöğretim sınavı bugün gerçekleşti. Saat 10’da başlayan olan KPSS lise sınavında milyonlarca kişi ter döktü. KPSS ortaöğretim sınavının soru ve cevapları saat kaçta yayınlanacak sorusu ise sınavdan çıkanların gündemlerinde ilk sıralarda yer aldı.

KPSS LİSE SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS sınav soru ve cevaplarının önümüzdeki hafta ortasında ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor.

DİKKAT SINAVINIZ İPTAL OLABİLİR!

Sınav esnasında çok kısa bir süreliğine bile olsa (tuvalete gitmek dahil) salonu terketmek yasak olacak. Sınavın iptal olmasını göze alarak tuvalete giden adayın sınavı iptal olacak ve yukarıda bahsi geçen süreler dahilinde bina içerisinde tutulacaktır.

EHLİYET İLE GİRİŞ YASAK

Nüfus cüzdanında TC numarası, soğuk damga veya fotoğraf olmayanların nüfus müdürlüklerinden cüzdanlarını değiştirmesi gerekmektedir. 7 Ekim Pazar günü itibariyle il ve ilçe nüfus müdürlükleri saat 7:00’den saat 10:00’a kadar açık olacaktır. Bu sorunu adayların sabah 07:00’de il/ilçe nüfus müdürlüğüne gitmesi yararlı olacaktır.

 

Yayınlanma Tarihi:08:57,