KPSS sonuçları ne zaman? ÖSYM açıkladı işte KPSS soruları ve sonuç tarihi…

ÖSYM de sitesinden yaptığı duyuru ile KPSS soru kitapçıklarını ve cevap anahatlarını adayların erişimine açtı. KPSS soruları ve cevapları birçok kamu personeli adayı tarafından merakla araştırılıyordu. İşte KPSS soruları ve cevapları… Peki KPSS sorularının ardından sonuçlar ne zaman?

KPSS sonuçları ne zaman? ÖSYM açıkladı işte KPSS soruları ve sonuç tarihi…

KPSS soruları yayınlandı! KPSS soruları ve cevapları AİS'ten erişime açıldı. Sınava giren adaylar KPSS sonuçları açıklanmadan önce KPSS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu ve soru ve cevaplara kavuştu. Şimdi KPSS’ye giren memur adaylarının merak ettiği soru KPSS sınav sonuçlarının ne zaman yayınlanacağı oldu. Aşağıdaki linkten KPSS soru ve cevaplarına erişebilirsiniz…

2018 KPSS LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanlığı tarafından resmi site üzerinden yayımlanan akademik takvime göre, KPSS Lisans (Kamu Personeli Seçme Personeli) sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine sunularak 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans sınav sonuçlarına ulaş isteyen memur adayları; yukarıdaki link üzerinden kendi TC. kimlik numaraları ve şifrelerini yazmaları halinde sonuç sistemine giriş işlemini başarıyla gerçekleştirecektir.

2018 KPSS LİSANS SORULARI VE CEVAPLARI

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan 2018- KPSS Lisans Eğitim Bilimleri sınavı sonuçları 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.

sınav sözcü ile ilgili görsel sonucu

SORULARA ERİŞMEK İÇİN AİS GİRİŞİ ŞART

ÖSYM, tarafından yapılan açıklamada “Sınava başvuran adaylar,  10 gün süreyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.” denildi.

2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarına (%10) aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Loading...