ÖSYM KPSS sorularını ne zaman yayımlayacak? KPSS soru ve cevap anahtarı erişime açıldı mı?

Memur adayları iki yıl sonra düzenlenen KPSS'ye katıldı. 1 milyondan fazla memur adayı sınava girdi, şimdi puanlarını hesaplamak için KPSS soruları ve cevaplarını bekliyor. Peki ÖSYM, 2018 KPSS sorularını ne zaman erişime açacak? İşte sorular ve cevaplar ile ilgili detaylar...

ÖSYM KPSS sorularını ne zaman yayımlayacak? KPSS soru ve cevap anahtarı erişime açıldı mı?

KPSS sonuçları açıklanmadan önce puanlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM’den gelecek soru ve cevap anahtarı açıklaması bekliyor. KPSS’nin Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarının soru ve cevap anahtarı henüz yayımlanmış değil. ÖSYM sonuç tarihini 31 Ağustos olarak açıkladı fakat soruları ve cevapları ne zaman açıklayacağını duyurmadı.

KPSS’DE DİKKAT ÇEKEN SORULAR

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 1 milyon 234 bin 617 aday sonuçlardan önce puanını hesaplamak için soruların ve cevapların yayınlanmasını bekliyor. KPSS soru ve cevap anahtarı yayımlanmadı fakat zor ve karışık soruların cevapları internet üzerinde tartışılıyor. İşte sonuçlar açıklanmadan önce konuşulan bazı KPSS sorularının cevapları…

Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? 2018 KPSS sorusu... İlginizi Çekebilir Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? 2018 KPSS sorusu... İstiklal Marşı nerede yazıldı? Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını Ankara'da bulunan hangi tarihi mirasımızda yazdı? KPSS'de soruldu İlginizi Çekebilir İstiklal Marşı nerede yazıldı? Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını Ankara'da bulunan hangi tarihi mirasımızda yazdı? KPSS'de soruldu Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? KPSS'ye soru oldu! İlginizi Çekebilir Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? KPSS'ye soru oldu!

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI?

Sınav soruları ve cevaplarının ne zaman erişime açılacağı ile ilgili resmi bir tarih bulunmuyor. Sınavın ardından birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor. KPSS sınav sonuçları ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

KPSS NE ZAMAN?

ÖSYM'nin sınav takvimi içerisinde 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınavları için başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi takvimi yayımladı.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.

osym-iha-kpss

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ne ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek.

15 dakika kuralı: Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

Açık uçlu ve kısa cevaplı sorular: Bu sene de açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kurum tarafından sınavlarda sorulacaktır

 

Loading...