KPSS soruları yayınlandı! Peki KPSS soruları ve cevapları AİS’te… ÖSYM’den KPSS sonuçları tarihi

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruları ve cevapları yayımlandı. Sınava giren adaylar KPSS sonuçları açıklanmadan önce KPSS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu ve soru ve cevaplara kavuştu. Şimdi KPSS'ye giren memur adaylarının merak ettiği soru KPSS sınav sonuçlarının ne zaman yayınlanacağı oldu. İşte KPSS hakkında merak edilenler...

KPSS soruları yayınlandı! Peki KPSS soruları ve cevapları AİS’te… ÖSYM’den KPSS sonuçları tarihi

KPSS soruları yayınlandı! 2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri temel soru kitapçıklarının ve cevap anahtarları yayınlandı. KPSS soru ve cevpalarının yayınlanlanması. Memur adayları iki yıl sonra düzenlenen KPSS’ye katıldı. 1 milyondan fazla memur adayı sınava girdi, şimdi puanlarını hesaplamak için KPSS soruları ve cevaplarından faydalanıyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

osym.gov.tr/TR,15189/2018--kpss-lisans-genel-yetenek-genel-kultur-ve-egitim-bilimleri-temel-soru-kitapciklarinin-ve-cevap-anahtarlarinin-yayimlanmasi-24072018.html" target="_blank">2018 KPSS LİSANS SORULARI VE CEVAPLARI

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan 2018- KPSS Lisans Eğitim Bilimleri sınavı sonuçları 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.

SORULARA ERİŞMEK İÇİN AİS GİRİŞİ ŞART

ÖSYM, tarafından yapılan açıklamada “Sınava başvuran adaylar,  10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.” denildi.

2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarına (%10) aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

KPSS'DE DİKKAT ÇEKEN SORULAR

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 1 milyon 234 bin 617 aday sonuçlardan önce puanını hesaplamak için soruların ve cevapların yayınlanmasını bekliyor. KPSS soru ve cevap anahtarı yayımlanmadı fakat zor ve karışık soruların cevapları internet üzerinde tartışılıyor. İşte sonuçlar açıklanmadan önce konuşulan bazı KPSS sorularının cevapları…

İLGİLİ HABERAtatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? 2018 KPSS sorusu...Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? 2018 KPSS sorusu…İLGİLİ HABERİstiklal Marşı nerede yazıldı? Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını Ankara'da bulunan hangi tarihi mirasımızda yazdı? KPSS'de sorulduİstiklal Marşı nerede yazıldı? Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını Ankara’da bulunan hangi tarihi mirasımızda yazdı? KPSS’de sorulduİLGİLİ HABERAtatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? KPSS'ye soru oldu!Atatürk’ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? KPSS’ye soru oldu!

Loading...