Sözcü Plus Giriş

KYK kredi ve burs başvuru tarihi için açıklama var mı? KYK burs başvuruları ne zaman?

KYK yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler burs başvurularına çevrildi. KYK burs ve kredi başvurularının başlaması için üniversitelere yerleştirmelerin son bulması bekleniyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman hangi tarihte başlayacak?

17:49 -
KYK kredi ve burs başvuru tarihi için açıklama var mı? KYK burs başvuruları ne zaman?

Yurtkur birçok öğrenciye barınma ve maddi destek imkanı sağlıyor. KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu yapmak isteyen adaylar KYK burs başvuruları ve öğrenim kredisi hakkında araştırmalarını sürdürüyor. KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu yapmak isteyen adaylar KYK burs başvuruları ve öğrenim kredisi hakkında araştırmalarını sürdürüyor.

KYK BURS BAŞVURULARI

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda KYK burs ve kredi başvurularının Kasım ayı dolaylarında başlaması bekleniyor.

KREDİ KAZANANLAR NASIL GERİ ÖDEYECEK?

KYK Başvurusu sonucunda öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrenciler mezun olduktan 2 yıl sonra almış oldukları kredileri geri ödemeye başlarlar. Kredi Yurtlar Kurumunun resmi web sitesi üzerinden borç sorgulaması yapılması ve ücretin geri ödenmesi gerekmektedir. KYK geri ödeme işlemi de aylık taksitler şeklinde belirlenmektedir yani almış olduğunuz kredi toplamını tek seferde geri ödemeniz söz konusu değildir.

uni-ogrenci-shutterstock

2018 KYK BURS ÜCRETİ KAÇ TL?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 2018 yılı itibariyle KYK bursunun 425 TL’den 470 lira olduğu bildirildi. Bununla birlikte Erdoğan, “Ayrıca geçen yıl 285 yurtlardaki beslenme yardımı ise 330 liraya çıkartıldı” açıkladı.

Son güncelleme: android-time 19:41 23.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more