Sözcü Plus Giriş

Lise nakil yerleştirmelerinde son gün! LGS lise yerleştirme sonuçları ne zaman?

Lise tercih işlemlerini gerçekleştiren fakat istedikleri liseye yerleşemeyen ya da boşta kalan öğrenciler ve velileri merakla lise nakil tercihlerini yapıyor. Nakil dönemi için en önemli konulardan biri boş kontenjanlar olurken, ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler saat 17.00'de bitecek...

10:20 -
Lise nakil yerleştirmelerinde son gün! LGS lise yerleştirme sonuçları ne zaman?

Lise nakilleri için kritik günlerden biri geldi. Lise nakil yerleştirmelerinde ilk aşamanın son günü bugün. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 4 dönemde yapılacak nakil yerleştirme sürecinin ilki bugün sona erecek.

NAKİL TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi tercihlerini bugün saat 17.00’ye kadar yapabilecek.

Tercihler, öğrenci ve velisi tarafından “https://e­okul.meb.gov.tr” internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünden yapılabilecek. Yapılan tercihler ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

Tercih işlemleri, Bakanlığın “http://www.meb.gov.tr” veya “https://e­okul.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerine göre yapılacak.

lise yerleştirme sözcü ile ilgili görsel sonucu

NAKİL SONUÇLARI NE AMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvurularının saat 17.00’de tamamlanmasının ardından sonuçlar 13 Ağustos’ta açıklanacak. Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas diğer nakil dönemleri ise 13-17 Ağustos, 27-31 Ağustos ve 3-6 Eylül olarak belirlendi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more