Sözcü Plus Giriş

MEB 2018 yılı özür grubu atamaları başladı! İşte özür grubu ataması başvuru işlemi…

MEB'in sitesini sık sık özgür grubu atamaları başvurusu için ziyaret eden MEB'e bağlı kamu çalışanlarının beklediği haber geldi. MEB 2018 özür grubu kapsamında başvuruda bulunacak öğretmenler 1-7 Ağsutos 2018 tarihlerinde birinci aşama başvurularını yapacak...

11:45 -
MEB 2018 yılı özür grubu atamaları başladı! İşte özür grubu ataması başvuru işlemi…

MEB, 2018 yılı özür durumu 1. aşama başvuruları başladı. MEB özür grubu atamaları, 1-7 Ağustos tarihlerinde sürecek. Başvuruların yapılması ve kabul süreci, 10-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında tercihlerin yapılması ve onay süreci ve 17 Ağustos’ta atamalar ile tayin dönemini tamamlayacak.

öğretmen site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

ÖZÜR GRUBU ATAMALARI NASIL YAPILACAK?

MEB eş durumu başvuruları ilk olarak ön başvuru şeklinde alınacak. Öğretmenler 7 Ağustos 2018 tarihine kadar MEBBİS sistemi üzerinden ön başvuruda bulunacak. Daha sonra ön başvuru yapan öğretmenler, 10 – 15 Ağustos tarihleri arasında açılacak sistem üzerinden kurum tercihi yapılacak. Atamalara ait sonuçlar 17 Ağustos 2018 tarihinde MEB tarafından duyurulacak.Başvuru yapmak isteyen öğretmenler, işlemlerini MEBBİS sistemi üzerinden yapacak. Personelin sisteme kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptıktan sonra, sağ menüde bulunan “başvuru işlemleri” modülüne tıklamaları gerekecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more