Sözcü Plus Giriş

MEB ehliyet sınav sonuçlarını açıkladı! 2018 ehliyet sınavı meb.gov.tr sonuç sorgulama ekranı

Onbinlerce sürücü adayının beklediği ehliyet sınav sonuçları açıklandı. İlk önce sürücü kurslarına iletilen sonuçlar MEB resmi sitesi meb.gov.tr adresi üzerinden de sorgulanabiliyor. İşte 21 Nisan 2018 ehliyet sınavı sonuçları meb.gov.tr sonuç sorgulama ekranı...

Güncellenme: 15:48, 03/05/2018
MEB ehliyet sınav sonuçlarını açıkladı! 2018 ehliyet sınavı meb.gov.tr sonuç sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ortak sınavlar kapsamındaki MTSKS sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyuruldu. Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girebilecek. Aşağıda paylaştığımız linkten 21 Nisan ehliyet sınavı sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

EHLİYET SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

EHLİYET SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.
ehliyet-sinav-sonuclari

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınav değerlendirmesinin güvenliği açısından kursiyerlerin cevap kâğıdı iki adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulur.
Kursiyerlerin sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puandan hesaplama yapılır. 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan kursiyer başarılı sayılır.Merkezî sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır

Yayınlanma Tarihi:15:28,