Ehliyet sınavı soruları ve cevapları açıklandı! MEB’in verdiği tarih… Şimdi sıra 2018 ehliyet sınav sonuçlarında!

Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavı sorularını sınavdan üç gün sonra erişime açmıştı. Soru ve cevap anahtarına göre puanlarını hesaplayıp ehliyet sınavından geçip geçmediklerini hesaplayan sürücü adaylarının gözü resmi sonuçlarda. Ehliyet sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sorular ve cevaplar...

Ehliyet sınavı soruları ve cevapları açıklandı! MEB’in verdiği tarih… Şimdi sıra 2018 ehliyet sınav sonuçlarında!

10 Şubat Cumartesi günü yapılan ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak araştıran sürücü adaylarına MEB’den yanıt geldi. Sınav sorularını ve cevaplarını yayımlayan MEB sınav takviminde sonuç tarihini de açıkladı. Peki ehliyet sınavı sonuçları ne zaman belli olacak? İşte ehliyet sınav soruları…

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ehliyet sınavına girerek sürücü belgesi alma hakkı için ter döken adaylar ehliyet sınavı soru ve cevaplarını, ehliyet sınavı sonuçlarını merak ediyor.  Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınav sonuçlarının 22 Şubat tarihinde açıklanacağını duyurdu. Adaylar da sınav sonuçlarına 9 gün kala puanlarını öğrenmek için ehliyet sorularını bekliyordu ve soru ve cevap anahtarı yayımlandı. Sınav sonucunu merak edenler adaylara yanıt MEB takviminde verildi. MEB’in yayınladığı takvime göre son gerçekleşen ehliyet sınavının sonuçları 22 Şubat 2018 tarihinde açıklanacak.

Ehliyet sınavına giren onbinlerce aday bir an önce sonuçların açıklanmasını bekliyor. Aldığı puanı kendi hesaplamak isteyen adaylar MTSKS soru ve cevap anahtarına aşağıda bulunan linkten ulaşabilir.

MEB 10 ŞUBAT EHLİYET SINAVI SORULARI SAYFASI

Ehliyet sınavı sonuçlarına aşağıdaki link üzerinden ulaşılabilecek, ehliyet sınavı sonuçları internet üzerinden yayınlanır yayınlanmaz, aşağıdaki linke tıklayarak TC kimlik numaranız ve güvenlik kodunu girerek sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA LİNKİ

ehliyet880
DİKKAT BU HATAYA DÜŞTÜYSENİZ SINAVINIZ İPTAL OLACAK!

Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB'in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:

*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi,
*e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması,
*Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, . Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması,
*e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi,
*Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerinde, kursiyerin Yönergede belirtilen sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

10 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları, soru ve cevapları ne zamana açıklanacak sorusunun yanıtı aranıyor. Ehliyet sonuçları MEB resmi sitesi üzerinden öğrenilecek. Sınav soruları ve cevapları ise MEB sitesinden erişime açıldı.

BARAJ PUANI KAÇ?

12 tanesi ilk yardım, 23 tanesi trafik, 9 tanesi motor, 6 tanesi trafik adabı soruları olmak üzere toplam 50 sorudan yapılan ehliyet sınavına katılan sürücü adayları baraj puanını araştırıyor. Bu 50 sorudan 35 doğru yapanlar, bir sonraki direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak. Yazılı sınavda baraj puanı 70’dir.

 

 

Loading...