Sözcü Plus Giriş

Nakil başvuru sonuçları yarın mı açıklanacak! Lise 4. nakil başvuruları ne zaman açıklanacak?

Nakil sonuçları için geri sayım başladı. Yarın yani 8 Eylül'de sonuçlar erişime açılacak. 4. nakil başvurusu bitti. Nakil başvurusu yapacak öğrenciler MEB e-Okul sistemine giriş yaparak başvurularını dün tamamladı. MEB 4. nakil sonuçları MEB'in sitesi üzerinden yarın yayınlanacak. LGS nakil sonuçlarının ardından yeni nakil dönemi başlayacak...

08:45 -
Nakil başvuru sonuçları yarın mı açıklanacak! Lise 4. nakil başvuruları ne zaman açıklanacak?

Binlerce öğrenci istediği liseye yerleşebilmek için son kez 4. nakil başvurularını denedi. LGS nakil sonuçları için heyecan dorukta. MEB tarafından yapılan nakil işlemlerinde son başvurular dün sona erdi. E-Okul sistemine giriş için öncelikle öğrencilerin TC kimlik numarasını ve okul numarasını bilmek gereklidir. Sistemin ana sayfasına tıklandıktan sonra ilgili yerlere TC kimlik ve öğrenci numarası girilerek giriş sağlanır. Ancak ana sayfa üzerinde iki giriş kısmı yer alır. VBS dışındaki giriş kısmı, yöneticilere aittir. Bu kısımdan idareciler ve öğretmenler giriş yaparak öğrencilerin notlarını yükleyebilirler.

LGS 4. NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS nakil başvuruları devam ediyor. Son nakil başvurularının sonuçları www.meb.gov.tr üzerinden 8 Eylül Cumartesi günü açıklanacak.

 

E-OKUL GİRİŞ DETAYLARI

E-Okul, öğrencilerin kendi eğitim hayatları hakkında bilgi alıp yönlendirebileceği sistem olmaya devam ediyor. Ortaokuldan lise öğrenimine geçiş yapan öğrenciler, yerleştikleri okuldan farklı bir okula naklolmak için nakil işlemini gerçekleştirecek.

Tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmi ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Tercih ve yerleştirme işlemleriyle ilgili tüm bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr ile https://e­okul.meb.gov.tr adreslerinden yapılacaktır. Velilerin tercih ve yerleştirme işlemleri süresince bu adresleri takip etme yükümlüğü vardır.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrenci ve velilerin kullanımına açtığı, öğrenciyi ilgilendiren sonuç ve duyuruların yapıldığı E Okul VBS ekranı, kimlik bilgileriyle kolayca ziyaret edilebiliyor.

İLGİLİ HABEROkulların açılmasına sayılı günler kaldı...Okulların açılmasına sayılı günler kaldı...İLGİLİ HABERÖzel okul teşvik sonuçları açıklanıyor!Özel okul teşvik sonuçları açıklanıyor!

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:18 07.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more