Nakil sonuçları MEB’de… Lise 4. nakil sonuçları sorgulama ekranı! Nakiller sürecek mi?

Lise 4. nakil sonuçları için sorgulama günü geldi, öğrenciler ve veliler MEB sitesinden sonuçları sorgulamaya başladı. İstedikleri yerlere yerleşemeyen öğrenciler için 4. nakil başvurularını büyük bir ilgiyle bekliyor ve sonuçların nasıl sorgulanacağını araştırıyordu, sabah saatlerinde yapılan açıklamayla nakil sonuçlarına kavuştu. MEB nakil sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Aşağıdaki linkleri kullanarak kolayca nakil sonuçları sayfasına erişebilirsiniz...

Nakil sonuçları MEB’de… Lise 4. nakil sonuçları sorgulama ekranı! Nakiller sürecek mi?

LGS heyecanı tamamlandı ardından tercih, sonrasında da nakil heyecanı başladı. Mevcut okullarından farklı bir okulda eğitim hayatlarına devam etmek isteyen öğrenciler ve velileri nakil sonuçlarını yaptı. Önceki üç nakil aşamasında istedikleri okula yerleşemeyen öğrenciler 4. nakil sonuçlarıyla hedefledikleri okullara yerleşmeyi umuyor. MEB 4. nakil sonuçlarını bugün açıklıyor….

Nakil sonuçları aşağıdaki linkler üzerinden gerekli bilgiler girilerek sorgulanabilir…

E-OKUL GİRİŞ SİSTEMİ

MEB NAKİL SONUÇLARI

HİÇBİR YERE YERLEŞEMEYENLER NE YAPACAK?

MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, sınavla yerleştirme yapılan okullardan fen, Anadolu, Anadolu imam hatip ve sosyal bilimler liselerinde doluluk oranı yüzde 100 oldu. Şimdiye kadar tercihte bulunan öğrencilerden 892 bin 461’i sınavsız, 122 bin 798’i sınavlı okullara olmak üzere toplam 1 milyon 15 bin 259’u istedikleri ortaöğretim kurumlarına kayıt hakkı kazandı. Ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi gereği sınav veya yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler, 10-14 Eylül’de il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurabilecek. İlgili komisyonlar tarafından bu öğrencilerin boş kontenjanı bulunan okullara yerleştirme işlemleri yapılacak. Adaylar, nakil sonuçlarını Bakanlığın “www.meb.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek.

E-OKUL’A NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-Okul sistemine giriş için öncelikle öğrencilerin TC kimlik numarasını ve okul numarasını bilmek gereklidir. Sistemin ana sayfasına tıklandıktan sonra ilgili yerlere TC kimlik ve öğrenci numarası girilerek giriş sağlanır. Ancak ana sayfa üzerinde iki giriş kısmı yer alır. VBS dışındaki giriş kısmı, yöneticilere aittir. Bu kısımdan idareciler ve öğretmenler giriş yaparak öğrencilerin notlarını yükleyebilirler

NAKİL DÖNEMİ SONU GELDİ

Dördüncü nakil döneminin tamamlanmasıyla yerleştirmeye esas nakil dönemleri sona erecek. Tercihler, öğrenci ve velisi tarafından “https://e­okul.meb.gov.tr” internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünden yapılabilecek.

Boş kontenjanlar belli oldu! MEB 4. nakil başvuruları için son gün ne zaman? İşte e-Okul nakil sonuçları…

 

OKULLARIN AÇILMASINA KISA SÜRE KALDI…

– 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak
– 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek

Loading...