Öğrencilerin gözü e Okul giriş sisteminde! İşte e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi girişi, yazılı, devamsızlık bilgileri…

Öğrenciler e-Okul aracılığıyla not ve devamsızlık bilgileri, yazılı sınav sonuçları sorgulama ekranı araştırmalarını sürdürüyor. e-Okul girişi nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı'nın güncel eğitim bilgilerini yayınladığı sistem olan e-Okul hakkında merak edilen detaylar...

Öğrencilerin gözü e Okul giriş sisteminde! İşte e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi girişi, yazılı, devamsızlık bilgileri…

E Okul girişi yaparak devamsızlık bilgileri ve yazılı sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen öğrenci ve veliler, Veli Bilgilendirme Sistemi detaylarını merak ediyor. E Okul sistemine giriş yaparak öğrenci hakkında bir çok bilgiye erişilebiliyor. Birçok kişi e-Okul’a nasıl girilir sorusuna da cevap arıyor.

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-okul VBS girişi için ilk adımda bilgilerine erişilmek istenen öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ilgi alanlara girilmeli.

E OKUL GİRİŞ LİNKİ

Bunların hemen yanında yer alan güvenlik numaraları (siteye giren herkes için farklı) “Resimdeki Rakamlar” kutusuna yazıldıktan sonra “Giriş” butonuna tıklanarak VBS'ye giriş yapılabilir.

E-OKUL NOT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? İlginizi Çekebilir Yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?

E-OKUL SİSTEMİ DETAYLARI

e-Okul giriş sayfasına girildiğinde iki bölüm bulunuyor: Yönetim Bilgilendirme Sistemi ve Veli Bilgilendirme Sistemi. Öğrenciler ve veliler Cuma günü, Veli Bilgilendirme Sisteminde tüm sonuçları görebilecek. Devamsızlık konusunda ise MEB uyarıda bulundu: İkinci dönem devamsızlık kaldığı yerden devam edecek. Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi ise bir eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğu sorusudur. Bundan bir önceki yönetmeliğe göre lise öğrencilerinin 20 gün özürsüz ve 20 gün özürlü olmak ile birlikte 5 gün de okul idaresinin izin verme hakkı ile birlikte toplamda 45 gün devamsızlık hakları bulunuyordu. Ancak yeni yönetmelik doğrultusunda 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde gerçekleşmiş ve 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılında da gerçekleşecek olan lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı özürsüz 10 güne düşürülmüştür.

Loading...