Sözcü Plus Giriş

Öğrenim Kredisi Yönetmeliği’nde değişiklik: Kredi kesilmeyecek

Öğrenim kredisi alan öğrencilerden, bir gelirle sürekli çalıştıkları tespit edilenlerin kredileri kesilmeyecek.

19:16 -
Öğrenim Kredisi Yönetmeliği’nde değişiklik: Kredi kesilmeyecek

“Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliği”nin, “Kredi alan öğrencilerden, en az asgari ücret düzeyinde bir gelirle sürekli çalıştıkları tespit edilenlerin kredileri kesilir.” maddesi yürürlükten kaldırıldı. Yürürlükten kaldırılan madde ile öğrenim kredisi alan öğrencilerden en az asgari ücret düzeyinde bir gelirle sürekli çalıştıkları tespit edilenlerin kredileri artık kesilmeyecek.

İLGİLİ HABERÜniversiteye yerleştirmede okulların başarı oranı düştüÜniversiteye yerleştirmede okulların başarı oranı düştü

Kurumdan burs alan öğrencilerden Kurum Yönetim Kurulu tarafından belirlenen başarı kıstasına göre başarısız olanlara, bursun kesildiği tarihten itibaren öğrenim kredisi verilecek. Ancak, öğrenim kredisi almak istemeyen öğrenciler bu durumu bir dilekçe ile Kuruma bildirebilecek.

İLGİLİ HABERDevlet üniversitesinde hangi bölümler boş kaldı? Bu bölümler ek yerleştirmede öğrenci bekliyor...Devlet üniversitesinde hangi bölümler boş kaldı? Bu bölümler ek yerleştirmede öğrenci bekliyor...

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalıp burs veya kredi alan öğrenciler en fazla asgari ücret seviyesinde çalışabilirken, KYK yurdunda kalmayan ancak burs veya kredi alanlar ise herhangi bir ücretle çalışabilecek.

AA

Son güncelleme: 01:06 01.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more