ÖSYM 2018 YDS başvuruları bugün başladı! YDS başvuru ücreti ne kadar?

Yabancı Dil Sınavı (YDS) başvuruları 18 Temmuz'da başladı. ÖSYM YDS başvuruları 26 Temmuz'a kadar ais.osym.gov.tr adresi üzerinde yapılabilecek. ÖSYM YDS sonbahar dönemi kılavuzu ile başvuru ücreti de belli oldu. İşte detaylar...

ÖSYM 2018 YDS başvuruları bugün başladı! YDS başvuru ücreti ne kadar?

Özellikle Yüksek Lisans eğitimi almak isteyenlerin katıldığı YDS’de tüm detaylar belli oldu. Merak edilen sınav tarihi ve başvuru ücreti, ÖSYM YDS sonbahar dönemi kılavuzu ile belli oldu. 2018 Yabancı Dil Sınavı hakkında merak edilen detaylar haberimizde yer alıyor.

YDS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK? SINAV NE ZAMAN?

YDS sonbahar dönemi sınavı ne zaman yapılacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan 2018 yılı sınav takviminde Yabancı Dil Sınavı Sonbahar Dönemi sınavına ait başvuruların 18 Temmuz tarihinden itibaren alınmaya başladı. 9 Eylül 2018 günü düzenlenecek olan 2018 YDS Sonbahar dönemi sınavının başvurularının 18-26 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

YDS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YDS başvuru kılavuzu henüz yayınlandı. Geçtiğimiz yılın son YDS'sinde sınav ücret 90 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl ise YDS başvuru ücreti 5, sınav ücreti ise 100 lira olarak belirlendi.

YDS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

yds-sinav-tarihleri-ne-zaman

YDS PUANLANDIRMA SİSTEMİ

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir.

Loading...