Sözcü Plus Giriş

ÖSYM KPSS DHBT giriş yerlerini açıkladı! KPSS DHBT giriş belgesi sorgulama ekranı…

ÖSYM KPSS DHBT sınav yerlerini açıkladı. 9 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek KPSS DHBT sınavı Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde görev almak isteyen memur adayları tarafından merakla uzun zamandır bekleniyordu. Peki, 2018 KPSS DHBT giriş belgesi nasıl alınır? İşte, KPSS DHBT sınavı hakkında merak edilen detaylar...

17:47 -
ÖSYM KPSS DHBT giriş yerlerini açıkladı! KPSS DHBT giriş belgesi sorgulama ekranı…

Diyanet İşleri bünyesinde görev almak isteyen memur adayları için gerçekleştirilen DHBT 2018 9 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek. DHBT sınav giriş belgeleri ve sınav giriş yerleri bu noktada büyük önem taşıyor.

DHBT SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

2018 KPSS DHBT SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzda yer alan bilgilere göre; DHBT sınavı 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavın sonuçları ise 04 Ocak 2019 tarihinde erişime açılacak. Bu sınavın başvurusu 09 Ekim 2018’de başlayıp 17 Ekim 2018’de sona ermişti. Geç başvuru süreci ise 1 Kasım’da tamamlanmıştı.

İLGİLİ HABERAçık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL soruları ve cevapları açıklandı mı?Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL soruları ve cevapları açıklandı mı?

KPSS DHBT SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

dhbt-kpss

DHBT SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları da kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden DHBT'ye lisans düzeyinde katılacak olanların KPSS'nin Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna ve lisans düzeyinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları zorunludur.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more