ÖSYM YKS sonuçlarını açıkladı!

Üniversite sınav sonuçları açıklandı! Öğrenciler için heyecan adeta dorukta. ÖSYM, YKS sonuçları için 31 Temmuz Salı gününü belirlemişti. ÖSYM YKS sonuçlarını https://ais.osym.gov.tr/ sitesinden açıkladı. İşte ÖSYM AİS YKS sonucu sorgulama ekranı!

ÖSYM YKS sonuçlarını açıkladı!

Uzun zamandır verilen emeklerin sonucu bugün belli oldu. Üniversite hayali ile yatıp kalkan öğrenciler bugün ÖSYM tarafından açıklanacak YKS sonuçlarını bekliyordu. ÖSYM AİS ekranından TC kimlik numarası ve şifreniz ile üniversite sınav puanınınız ve Türkiye sıralamanızı öğrenebileceksiniz. 2018 YKS sonuçlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

ÖSYM AİS YKS SONUCU TIKLA ÖĞREN!

SIRADA ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİ VAR!
Sonuçların açıklanmasının ardından ise adaylar için bir hafta sürecek olan tercih maratonu başlayacak. Üniversite tercihleri 7-14 Ağustos’ta yapılacak. Tercih bildirim işlemi tamamlandıktan sonra tercih süresi içerisinde “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden değişiklik yapılabilecek. 2018-Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarını da göz önünde tutarak kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini internetten bireysel olarak yapacak. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezi yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’ndan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacak.

Loading...