Prof. Dr. Hasan Mandal TÜBİTAK Başkanı oldu

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK Başkanlığına atandı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “Ülkemizde bilim denince, bilimsel araştırma için doğru bir lider, bir isim arandığında akla ilk Sabancı Üniversitesinin gelmesi tesadüf değildir” dedi.

Prof. Dr. Hasan Mandal TÜBİTAK Başkanı oldu

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Mandal'ın TÜBİTAK Başkanı oldu. Kısa bir süre önce YÖK'teki görevini tamamlayan Mandal'ın TÜBİTAK Başkanı olarak atanmasının ardından Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı da bir açıklama yaptı.

Sabancı, şunları söyledi: “Ülkemizde bilim denince, bilimsel araştırma için doğru bir lider, bir isim arandığında akla ilk Sabancı Üniversitesinin gelmesi tesadüf değildir. Üniversitemizin akademik kadroları ve uluslararası başarıları ortadadır. Bilindiği üzere, Kurucu Rektörümüz merhum Tosun Terzioğlu da TÜBİTAK Başkanlığı ardından üniversitemizin kuruluşunda bizimleydi. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Mandal da 2011 yılından itibaren üniversitemizde araştırmadan sorumlu rektör yardımcısı olarak görev yaptı. YÖK görevi ardından ise tekrar üniversitesine dönerek rektörlüğü devralmıştı. Sabancı Üniversitesi Rektörünün TÜBİTAK Başkanlığına atanması, ülkemiz adına çok sevindirici bir karardır, büyük onur duyuyorum. Kendisine, üniversitemiz adına yeni görevinde üstün başarılar diliyorum.”

Loading...