Sözcü Plus Giriş

Sömestr ne zaman? 15 tatile kaç gün kaldı? İşte yarıyıl tatili tarihi…

15 tatil ne zaman başlayacak? Öğrenciler yarıyıl tatiline ne zaman girecek? Dört ay civarı sürecek yoğun bir tempoya adım atan öğrenciler, bir yandan ders heyecanı yaşarken bir yandan da 15 tatil ya da bir diğer ifade ile sömestr tatilinin başlayacağı tarihi sorguluyor.

09:35 -
Sömestr ne zaman? 15 tatile kaç gün kaldı? İşte yarıyıl tatili tarihi…

Birinci yarıyıl sonunda karne alacak olan öğrenciler ikinci döneme de bir anlamda soluklanarak yeniden başlamış olacaklar. 15 tatili iple çeken öğrenciler, sömestr tatiliyle senenin yorgunluğunu atacak. Geçtiğimiz aylarda başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonunda 15 günlük kış tatili ile öğrenciler küçük bir tatil dönemi daha yaşayacaklar.

15 TATİL NE ZAMAN?

18 Ocak 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler böylelikle 15 gün sömestr diğer adıyla 15 tatile girecek. Yarıyıl tatili 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihleri arasındadır.

undefined

YARIYIL TATİLİ YAKLAŞIRKEN TAKDİR TEŞEKKÜR DETAYI

Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 85’ten düşük fakat 80’den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more