Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı! (ilkatama.meb.gov.tr) MEB Sözleşmeli öğretmen atama başvurularında son günler…

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alacağını duyurdu. Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ilkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden 8 Mart'a kadar devam edecek. MEB hangi branştan kaç sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştireceğini ise başvuru kılavuzu ile duyurdu. İşte başvuru ekranı...

10:01 -
Sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı! (ilkatama.meb.gov.tr) MEB Sözleşmeli öğretmen atama başvurularında son günler…

Atama bekleyen öğretmenler sözleşmeli öğretmenlik başvurularını tamamlıyor. 2 Mart’ta başlayan başvurular 8 Mart’ta son bulacak. MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular ilkatama.meb.gov.tr adresinde e Devlet şifresi ile veya kullanıcı girişi yapılarak tamamlanacak. İşte sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı ve kılavuzu…

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Sözlü sınava başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden alınacak. Adaylar yayımlanan duyuruda belirtilen sözlü sınav merkezleri listesinde, sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecek. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacak. Aşağıdaki sözleşmeli öğretmenlik başvuru kılavuzu ile hangi branştan kaç öğretmen alınacağını ve sözlü sınav merkezlerini öğrenebilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU KILAVUZU

Adaylar, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise ), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce), Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusca alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ALIMI ADIMLARI

2-8 Mart tarihleri arasında yapılacak olan sözleşmeli öğretmenlik için başvurular Bakanlığın ‘ilkatama.meb.gov.tr’ adresi üzerinden gerçekleşecek. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında gerçekleşecek. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda olacak. Aşağıdaki link üzerinden sözleşmeli öğretmenlik için başvuru bağlantısını bulabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU LİNKİ

HANGİ ALANIN NE KADAR KONTENJANI VAR?

Sözleşmeli öğretmen alınacak en çok kontenjan 3 bin 806 ile sınıf öğretmenliğine ayrılırken, onu 2 bin 2 ile İngilizce ve 1.907 ile din kültürü ve ahlak bilgisi branşları takip etti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more