Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları MEB ilk atama sitesinden yapılacak! 2018 atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını açıkladıktan sonra sıra atama tercih başvurularına geldi. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu yapacak adaylar 20 Temmuz'a kadar başvurularını ilk.atama.meb.go.tr adresi üzerinden yapabilecek. Peki sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları MEB ilk atama sitesinden yapılacak! 2018 atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün yani 17 Temmuz’da başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 11 Temmuz’da sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçlarını “www.meb.gov.tr” internet adresinden açıklamıştı. Sözleşmeli öğretmen adayları, atama tercih başvurularını 20 Temmuz Cuma gününe kadar MEB’in sitesi ilk.atama.meb.gov.tr adresinden yapabilecek. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 23 Temmuz’da duyurulacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) okulu elektronik ortamda tercih edebilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacak. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecek. Adayların tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum”, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka işaretlemesi gerekecek.

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.

2018'de sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları ne kadar? İlginizi Çekebilir 2018'de sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları ne kadar?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE İŞ YAPAR?

Sözleşmeli öğretmenler, kadrolu öğretmenlerin yaptığı gibi;

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışırlar,
Kadrolu öğretmenler hangi yetkilere sahipse, sözleşmeli öğretmenler de aynı yetkilere sahiptirler,
Yetkili oldukları dersi anlatıp öğrencilerin öğrenme düzeylerini ölçecek sınavlar yaparlar.

Loading...