2018 KPSS soruları ve cevapları bekleyişi… Tarih belli oldu, ÖSYM 2018 KPSS sonuçları ne zaman?

KPSS 2018 lisans sınavı yapıldı. KPSS sınav soruları ve cevapları da Google'da en çok arananlar arasına girdi. Bir milyonun üzerinde aday memur olmak için KPSS'de yarıştı. Sonuçları öğrenmek için sabırsızlıkla bekleyen memur adayları KPSS puanını hesaplamak için soruları ve cevapları bekliyor. ÖSYM, KPSS soru ve cevap anahtarı henüz yayımlamış değil. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.

2018 KPSS soruları ve cevapları bekleyişi… Tarih belli oldu, ÖSYM 2018 KPSS sonuçları ne zaman?

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) Genel Kültür ve Genele Yetenek oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu gerçekleştirildi. Adayların gözü ÖSYM’den gelecek sonuç açıklamasında. Aynı KPSS soruları ve cevapları da bekleniyor. İşte sonuçlar, sorular, cevaplar hakkında detaylı bilgi…

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanlığı tarafından resmi site üzerinden yayımlanan akademik takvime göre, KPSS Lisans (Kamu Personeli Seçme Personeli) sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine sunularak 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans sınav sonuçlarına ulaş isteyen memur adayları; yukarıdaki link üzerinden kendi TC. kimlik numaraları ve şifrelerini yazmaları halinde sonuç sistemine giriş işlemini başarıyla gerçekleştirecektir.

KPSS belgeleri hatalı düzenlenen adaylar sınavına giremedi İlginizi Çekebilir KPSS belgeleri hatalı düzenlenen adaylar sınavına giremedi

KPSS NE ZAMAN?

ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınavları için başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi takvimi yayımladı.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak.

osym-iha-kpss

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ne ÖSYM’nin internet adresinden erişilebilecek.

15 dakika kuralı: Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

Açık uçlu ve kısa cevaplı sorular: Bu sene de açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kurum tarafından sınavlarda sorulacaktır

İstiklal Marşı nerede yazıldı? İlginizi Çekebilir İstiklal Marşı nerede yazıldı?

 

Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? İlginizi Çekebilir Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş hangisidir? Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? İlginizi Çekebilir Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir?

 

Loading...