5 bin ücretli öğretmenlik mülakat yerleri bugün açıklanıyor… İşte ücretli öğretmen atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ücretli öğretmen atama takvimini yayımladı. Ücretli öğretmen olarak çalışmak isteyenlerin mülakat yerleri bugün belli olacak. Mülakat yerleri MEB resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak.

5 bin ücretli öğretmenlik mülakat yerleri bugün açıklanıyor… İşte ücretli öğretmen atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenliğe atanma (ücretli öğretmenlik ataması) sürecini içeren takvim açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5 bin ücretli öğretmenin sözleşmeli öğretmenliğe atanması sürecinde sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayları ve sözlü sınav merkezlerini 31 Temmuz’da ilan edecek.

MEB Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinden, bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik başvurularıyla ilgili takvim yayımlandı.

SINAV MERKEZİ TERCİHLERİ 1-4 AĞUSTOS’TA

MEB daha önce 5 bin ücretli öğretmenin sözleşmeli öğretmenliğe atanacağını açıklamıştı. Takvime göre, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ve sözlü sınav merkezleri 31 Temmuz’da açıklanacak.

Sözlü sınav merkezi tercihleri, 1-4 Ağustos’ta alınacak. Adayların sözlü sınav merkezleri olan Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Malatya illerini bu tarihler arasında tercih etmeleri gerekiyor.

Ücretli öğretmenlik maaşı hesaplama: Öğretmen saat ve ders ücreti ile 2018 maaşları… İlginizi Çekebilir Ücretli öğretmenlik maaşı hesaplama: Öğretmen saat ve ders ücreti ile 2018 maaşları…

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Ücretli Öğretmenlik İçin Başvuru Dilekçesi

Diploma / Mezuniyet Belgesi / Çıkış Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (Yurtdışı okul mezunlarından denklik belgesi)

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Pedagojik Formasyon Belgesi / Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans belgesi Fotokopisi, (Eğitim Fakültesi Mezunları hariç) (varsa)

KPSS Sonuç Çıktısı (varsa)

SABIKA KAYDI (E-Devlet Sisteminden alınabilir)

Kurs/Seminer Belgesi (varsa)

Fotoğraf (1 adet)

Loading...