Sözcü Plus Giriş

Üniversite adayları dikkat! YKS’de başvurular bitti ödemeler sürüyor… YKS geç başvuru tarihleri!

Üniversite adaylarının kritik virajı olan YKS'ye kısa bir süre kaldı. Ay başında başlayan YKS başvuruları dün gece tamamlandı fakat ödemeler sürüyor. YKS başvuru ücretleri bugün de yatırılabilecek. YKS başvuru ücretlerini ödeyemeyenler sınava giriş hakkı elde edemeyecek...

09:30 -
Üniversite adayları dikkat! YKS’de başvurular bitti ödemeler sürüyor… YKS geç başvuru tarihleri!

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı için başvuru süreci dün tamamlandı. YKS başvurularını tamamlayan adaylar ücret ödemelerini aksatması halinde YKS başvuruları tamamlanmış sayılmayacak. 2018-YKS’ye internet aracılığıyla bireysel başvuru dün sona erdi. Sınav ücretini ödemek için son gün 22 Mart Perşembe saat 23.59 olarak belirlendi…

BİR ŞANS DAHA VAR! YKS GEÇ BAŞVURU DÖNEMİ…

2018-YKS’ye başvurusunu süresi içinde yapamayan adaylar, “Geç başvuru günü” olarak belirlenen 4 Nisan Çarşamba günü müraacat edebilecek. TYT, 23 Haziran 2018 Cumartesi, AYT ve YDT, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak. Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

yks sınav kılavuzu

YKS BAŞVURU ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

2018 YKS'ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında e-işlemlerde yer alan ‘ödemeler’ alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklar. Sadece TYT'ye girecek adaylar 50, TYT ile birlikte AYT veya YDT'den herhangi birine girmek isteyen adaylar 100, hepsine girecekler ise 150 TL yatıracaklar.

Kredi kartıyla ÖSYM sisteminden ödeme;

YKS sınavına başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini aşağıda belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklar.

YKS ücretleri bankalar listesi

Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç )

Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more