Sözcü Plus Giriş

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları için bekleyiş… VGM burs sonuçları ne zaman?

VGM bursları için sonuçlar yaklaşıyor. VGM burs ücretleri, Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs imkanı veriliyor.

08:28 -
Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları için bekleyiş… VGM burs sonuçları ne zaman?

VGM bursu, aylık 250 liralık maddi destek sağlayacak. YURTKUR’un açıkladığı sonuçların ardından VGM bursları sorgulanmaya başlandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü burslarının açıklanması için ipucu veren tarihler haberimizde…

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz sene, yani 2017 yılına başvurular 30 Eylül'de sona ererken, başvurular 3 ay sonra açıklandı. VGM burs sonuçları, açıklandığı andan itibaren sitemizde olacak.

burs sözcü öğrenci ile ilgili görsel sonucu

VGM BURSLARI NASIL VERİLECEK?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Son güncelleme: 10:59 15.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more