Sözcü Plus Giriş

YDS sınav giriş yerleri açıklandı! 2018 ÖSYM YDS sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

YDS sınav giriş yerleri ve YDS sınav giriş belgeleri açıklandı. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru ile Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na adayların nerede gireceği belli oldu. Peki 2018 ÖSYM YDS ne zaman yapılacak? Sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir, sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

11:24 -
YDS sınav giriş yerleri açıklandı! 2018 ÖSYM YDS sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

ÖSYM, ilkbahar dönemi Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı ile ilgili bir açıklama yaptı ve adayların sınava girecekleri yerlerin belirlenme sürecinin tamamlandığını açıkladı. ÖSYM tarafından 1 Nisan Pazar günü yapılacak YDS’ye girecek adayların sınav giriş yerleri belli oldu. YDS sınav giriş belgelerinin adaylar ais.osym.gov.tr adresi üzerinden çıkartabilecekler. İşte Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı hakkında merak edilenler…

YDS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar YDS sınav girş yerlerini https://ais.osym.gov.tr adresinden, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecek. Sınav girş belgeleri de aynı adres üzerinden temin edilecek.

YDS SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA EKRANI

ÖSYM adayları uyardı. İşte ÖSYM YDS uyarısı;

“2018-YDS İlkbahar Dönemi için adaylar saat 10:00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak 2018 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2018-YDS İlkbahar Dönemi) soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak uygulanacaktır. Adaylar, bu doğrultuda hazırlanan kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

yds_1

YDS PUANLANDIRMA SİSTEMİ

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir.

YDS PUANI NASIL HESAPLANIR?

YDS’de 80 soru sorulmaktadır. Her bir sorunun değeri de 1.25 puandır. Adayın doğru vermiş olduğu sayı ile 1.25 çarpılarak elde edilen sonuç YDS puanı olmaktadır. Örneğin 40 doğru cevap veren aday 40×1.25= 50.00 puan alacaktır. 60 doğru cevap sayısına ulaşan da 60×1.25= 75.00 puan alacaktır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more