Sözcü Plus Giriş

YKS ücretleri için son gün ne zaman? Başvurular bitiyor, YKS paraları hangi bankaya yatacak?

Üniversite adayları için YKS başvuruları büyük önem taşıyor ve YKS başvuruları için son günler geliyor. YKS'de ücretlerin hangi bankaya yatırılayacağı ve kaç para yatırılacağı merak konusu... ÖSYM'nin düzenlediği YKS'de paraların yatırılacağı son gün ne zaman? İşte merak edilenler...

Sozcu.com.tr
08:36 -
YKS ücretleri için son gün ne zaman? Başvurular bitiyor, YKS paraları hangi bankaya yatacak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı için geçtiğimiz günlerde başlayan başvurular yarın sonlanacak, başvurular sonlansa da YKS ücret ödemeleri ertesi güne kadar sürecek. Yani YKS ücretleri 22 Mart tarihine kadar ödenebilecek. İşte hala başvurusunu tamamlamayanlar için YKS başvuru detayları ve YKS ücretlerinin hangi bankalara yatırılacağına dair ayrıntılar…

YKS ÜCRETLERİ NE KADAR VE HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

2018 YKS'ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında e-işlemlerde yer alan ‘ödemeler’ alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklar. Sadece TYT'ye girecek adaylar 50, TYT ile birlikte AYT veya YDT'den herhangi birine girmek isteyen adaylar 100, hepsine girecekler ise 150 TL yatıracaklar.

yks sinav-iha-880

Kredi kartıyla ÖSYM sisteminden ödeme;

YKS sınavına başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini aşağıda belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklar.

YKS ücretleri bankalar listesi

Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç )

Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.)

BAŞVURU YAPARKEN BU DETAYA DİKKAT

Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacak. Adaylar, başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar. Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacak ve sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek. Başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more