Sözcü Plus Giriş

100 günlük planda ekonomide atılacak adımlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan 100 günlük yol haritasını açıkladı. Önümüzdeki 3 ay 10 günde ilk etapta 6 millet bahçesinin inşaatına başlanacak. Kamuda tasarrufa ağırlık verilecek. 30 kütüphane Millet Kıraathanesi'ne dönüştürülecek. İşte ekonomiyi ilgilendiren bakanlıkların ilk 100 günlük eylem planları...

17:18 -

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın eylem planında gelişmiş ülkelerdeki kalkınma bankacılığını Türkiye’ye taşıyacak bir sistem oluşturulacağını söyledi. İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın gerçekleştireceği icraatlar:

hazine
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ticaret Bakanlığı’nın eylem planı dahilinde önceliğin Çin, Rusya, Meksika ve Hindistan pazarlarının olacağını söyledi. İşte Ticaret Bakanlığı’nın gerçekleştireceği diğer icraatlar:
ticaret

Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planında Enerji Bakanlığı’nın üçüncü nükleer enerji santralinin Trakya’da kurulması için planlama yapacağı açıklandı. İşte Enerji Bakanlığı’nın gerçekleştireceği icraatlar:

enerji
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’nın eylem planında yapacağı adımları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal yardımdan ziyade istihdama yönlendirecek yeni bir anlayışın öne çıkarılacağını söyledi. İşte bakanlığın gerçekleştireceği diğer icraatlar:

calisma

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın eylem planında yüksek teknolojili ürünlere destek sağlamak için fon şirketleriyle protokoller imzalanacağını açıkladı. İşte bakanlığın gerçekleştireceği icraatlar:

sanayi

Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planında Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kırsal kalkınmaya yönelik 7 projeye 710 milyon lira destek sağlanacak. İşte Tarım Bakanlığı’nın gerçekleştireceği diğer icraatlar:

tarim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın eylem planı dahilinde İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin başlatılacağını söyledi. İşte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gerçekleştireceği icraatlar:

cevre
Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planında Turizm Bakanlığı bünyesinde Kuleli Askeri Lisesi’nin müzeye dönüştürülmesi için gereken rölöve projeleri tamamlanacak. İşte Turizm Bakanlığı’nın gerçekleştireceği diğer icraatlar:

turizm

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın eylem planı dahilinde 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin yap işlet devret modeliyle inşası için ihaleye çıkılacağını açıkladı. İşte bakanlığın gerçekleştireceği icraatlar:

ulastirma
Son güncelleme: 20:06 03.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more