17. Vehbi Koç Ödülü’nün sahibi Yılmaz Büyükerşen

17. Vehbi Koç Ödülü eğitim çalışmalarından dolayı Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e verildi. Büyükerşen ödülünü, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç'un elinden aldı.

Her yıl farklı alanlarda (kültür, sanat) verilen Vehbi Koç ödülleri bu yıl eğitim alanında verildi. 100.000 dolar değerindeki ödülü Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen aldı. Büyükerşen takdim edilen ödülün bu zamana kadar aldığı en büyük ‘aferin ödülü’ olduğunu belirtti. Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 17. Vehbi Koç Ödülü'nü, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç'un elinden aldı. ‘Vehbi Koç Ödülü’ Türkiye’nin en büyük maddi ödül olma özelliğini taşıyor.

1255

HİÇ O ZAMAN Kİ KADAR KIYMETLİ OLMADI

Davetin açılış konuşmasını gerçekleştiren  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ” Eğitimciler, bu ülkede hiçbir zaman cumhuriyetin ilk yıllarındaki kadar el üstünde tutulmadı; öğrenmek ve öğretmek hiç o zamanki kadar kıymetli olmadı. Hür nesiller yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

89

EN BÜYÜK SERVETİM

Ödül töreninden Vehbİ Koç ile anılarını anlatan Büyük Erşen bu ödüle layık görüldüğünden çok büyük mutluluk duyduğunu söyledi.  Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Törende, 17. Vehbi Koç Ödülü'nün sahibi Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen hakkında kısa bir film de yayınlandı. Her gününü “yeni bir maceranın başlangıcı” olarak tanımlayan Prof. Dr. Büyükerşen, filmde yer alan röportajında, “Kendimi Atatürk'e, ilkelerine, cumhuriyete ve bu topluma borçlu hissediyorum. Hem de öyle bir borç ki ömür boyu bitmiyor… Tüm bu uğraşlara karşılık en büyük servetim, en büyük kazancım yetiştirdiğim öğrencilerim. Kendimi çok mutlu ve bahtiyar hissediyorum. Vehbi Koç Ödülü'ne beni layık gören çok değerli jüri üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...