2018 Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı bu sene 20 Ağustos (Arefe) günü başlayacak. Seçimlerden önce emeklilere yılda iki kez bayramlarda bin lira ikramiye verileceği açıklanmıştı. Kurban Bayramı yaklaşırken emekli vatandaşlar da emekli ikramiyesi ne zaman yatacak sorusunun cevabını merak ediyor. Emekli ikramiyesini kimler alacak? İşte 2018 emekli ikramiyesi hakkında merak edilenler...

2018 Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Bakanlar Kurulu kararı ile geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda emeklilere bin lira ikramiye verilmişti. Buna göre Kurban Bayramı'nda emeklilere bin lira ikramiye daha verilecek. Bayram ikramiyesinden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri yararlanacak. Emekli ikramiyesi hangi tarihte yatacak henüz bir açıklama yapılmadı ancak Ağustos ayında bayramdan önce yatması bekleniyor.

YILDA İKİ KEZ EMEKLİLERE İKRAMİYE VERİLECEK

Emekli ikramiyeleri ile ilgili düzenlemede ‘her yıl' ifadesi bulunuyor. Bu yüzden bundan sonraki yıllarda da ikramiye ödemesinin devam etmesi bekleniyor. İkramiye tutarı yasa kapsamında bin lira olarak belirlendi. Ancak önümüzdeki yıllarda enflasyon oranında artışlar da gündeme gelerek zam yapılması öngörülüyor.

Emekli temmuz ayı zammı ne zaman yatacak? Memur emeklisi maaş farkı ne kadar? İlginizi Çekebilir Emekli temmuz ayı zammı ne zaman yatacak? Memur emeklisi maaş farkı ne kadar? Emekli sandığı evrak sorgulama nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir Emekli sandığı evrak sorgulama nasıl yapılır?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...