2018 Emeklilere Temmuz ayı zam farkı ne zaman yatacak?

Emeklilerin Temmuz ayında zam farkları yatmaya başladı. SGK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR emeklilerinin zam farkı farklı günlerde ödeniyor. Emekliler zam farkı ne zaman yatacak merak ediyor. Temmuz ayında enflasyon farkı alınacak, maaşlar yüzde 9 zamlanacak. İşte emeklilerin temmuz ayı zam farkı ile ilgili ayrıntılar...

2018 Emeklilere Temmuz ayı zam farkı ne zaman yatacak?

2018’in başında yüzde 4 zam alan memur ve memur emeklileri zamdan yüzde 5,17 puan fazla olan enflasyon farkını temmuz ayında alacak. Temmuzda yansıtılacak toplam zam enflasyon farkı ve artı olarak daha önce kararlaştırılan yüzde 3,5 olacak. Yani maaşlar yüzde 9’a yakın zamlanmış olacak. Emeklilere yapılan zam farkı 17 Temmuz tarihinden itibaren yatmaya başladı. SGK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR emeklilerinin zamn farkı ne zaman yatacak?

SGK: 17-26 Temmuz tarihleri arasında

Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR: 25-28 Temmuz tarihleri arasında

2018 Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İlginizi Çekebilir 2018 Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? Emeklilik başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? Emeklilik başvurusu için gerekli evraklar neler? İlginizi Çekebilir Emeklilik başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? Emeklilik başvurusu için gerekli evraklar neler?

Kurban Bayramı’nda emeklilere bin lira ikramiye verilecek. Bayram ikramiyesinden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri yararlanacak. Emekli aylığı hesaplara ne zaman yatacak sorusu ise henüz yanıtlanmadı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...